Národní liga boxu - Kroměříž - 19.2.2022

20 úno

FcS Vsetín se v sobotu 19.2. 2022 zúčastnil kola Národní ligy boxu, tentokrát v Kroměříži.

Vyjeli jsme s 5 boxery – pouze muži tzv. Elite 3×3×1.

 V prvním zápasu se představil David Benjamin Húšť ve váze do 71 kg – jeho 12. zápas v řadě se soupeřem P. Dunda (Řešeto Znojmo, 30 zápasů). Benovi soupeř vůbec nesedl – byl zkušenější, výbušnější, přesnější s více bodovanými údery. Tento zápas Ben prohrál na body.

Druhý zápas absolvoval náš těžký střelec Martin Dědek ve váze +91 kg – jeho 15. zápas v řadě se soupeřem F. Kočí (Boxing Neratovice, 14 zápasů). Juniorský MČr v boxu také trénuje u Karlose Vémoly. Tenhle zápas v těžké váze tedy stál za to. Tvrdé těžké údery na hlavu, rychlé výměny v plném proudu, opravdu se bylo na co dívat. Pro oba dva vysilující boj. Soupeř byl dokonce 3krát počítán a z ringu odcházel s oporou trenéra Míti Soukupa z Pražského rohovníku. Výhra M. Dědek na body.

Třetí zápas v řadě nastoupil Ondřej Malý – 81 kg. Jeho druhý zápas, soupeřem mu byl M. Stansbolidis (Boxing Havířov, 0 zápasů), oba dva méně zkušení sportovci. Tempo bylo pomalejší, ale tvrdé údery nechyběly a náš Ondra vyhrává rozhodnutím rozhodčích na body.

Další zápas v řadě nastoupil Ondřej Kovář – 81 kg. Jeho druhý zápas. Soupeř M. Tareš (Dynamo Svitavy ,1 zápas). Oba dva atleti se do toho pustili hned naplno, ale stala se menší chyba, která se stává, úder na žebra, poté na hlavu, menší vyklouznutí z ringu a náš Ondra v první minutě prohrál K.O.

Poslední zápas v řadě a svůj první v ringu si zaboxoval Marek Péli ve váze 66 kg se soupeřem R. Kryštof (Dynamo Svitavy, 1 zápas). Nooo to byla petelice! Lehké váhy, včelky lítaly jako za mlada u mě... Tvrdý zdvihák soupeři neseděl a ringový rozhodčí musel tenhle boj ukončit pro lehké zranění soupeře. Tímto Marek vyhrává RSC a odveta je již domluvená za měsíc v Mistříně na jihu Moravy.

S výsledky jsme spokojení, já děkuji svěřencům a také hlavně trenérům našeho gymu FcS Vsetín při výchově mladých talentovaných sportovců a atletů.

Více fotografií v galerii.